Koniecpotenia.sk

Nadmerné potenie chrbta,
hrudníka a brucha

Nadmerné potenie chrbta, brucha, hrudníka a prípadne ďalších častí tela patrí k menej rozšíreným druhom choroby zvanej hyperhidróza. Aj napriek tomu však dokážu jedinca trpiaceho nadmerným potením v týchto partiách obťažovať a sťažovať mu spoločenské uplatnenie. Problém nastáva najmä v zimnom období, pri športe a vo vypätých situáciách. V zime bývajú zložité prechody zo zimy do vnútorného, ​​vykúreného prostredia, kedy doslova cítite návaly tepla a nadmerné potenie na seba nenechá dlho čakať. Pri športe doslova prepotíte oblečenie a spoločensky vypäté situácie, v ktorých nedokážete kvôli neustálemu potenie udržať pokoj nie sú ničím výnimočným. Do nedávnej doby bolo ťažké akokoľvek obmedziť potenie v týchto partiách alebo sa ho zbaviť. Človek sa musel za deň niekoľkokrát prezliekať a neustále sprchovanie bolo nutnou súčasťou dňa.

Našťastie je už iontoforéza v dnešnej dobe schopná eliminovať nadmerné potenie v mnohých oblastiach a nadmerné potenie chrbta, hrudníka alebo brucha k nim tiež patrí. Narozdiel od nadmerného potenia rúk alebo nôh sa terapia v týchto oblastiach vykonáva mierne odlišným spôsobom. Ako eliminovať nadmerné potenie chrbta, hrudníka, brucha, ale i ďalších častí tela sa dozviete v nasledujúcom texte.

Ako iontoforéza odstraňuje
nadmerné potenie chrbta,
hrudníka a brucha

Ako iontoforéza odstraňuje nadmerné potenie chrbta, hrudníka a brucha Ako už bolo povedané, aplikácia ionoforézy je na oblasť chrbta, hrudníka a brucha vykonávaná odlišným spôsobom, než ako sme zvyknutí u aplikácie ionoforézy na ruky alebo nohy. To preto, že pre úspešnú liečebnú procedúru musíme na postihnutú oblasť pôsobiť ako iontoforézou, tak molekulami vody. Ako toho ale docieliť, keď chrbát, hrudník, ani brucho nemôžeme rozdeliť na dve časti a každú zvlášť ponoriť do kúpeľa s vodou, tak ako je tomu u terapie dlaní alebo chodidiel? Pre tento prípad slúži špeciálny aplikátor, ktorý si pripnete na tú časť tela, ktorá je postihnutá potom a tým zaistíte správne pôsobenie ionoforézy aj v týchto partiách. Pre ľahšie pochopenie procesu liečby a technológie odporúčame si najprv prečítať článok Čo je iontoforéza. Vzhľadom k citlivejšej pokožke v týchto partiách, je nutné dodržať nižšie hodnoty času aj intenzity procedúry, tak ako je uvedené v návode. Na oblasť chrbta, hrudníka a brucha stačí pôsobiť iontoforézou len 7 minút. Po dokončení procedúry a vypnutí prístroja zvolíte opačnú polaritu a opakujete procedúru rovnakým spôsobom po rovnakú dobu. Celkom 14 minút a máte pokoj.

Spočiatku musíte ionoforézu Electro Antiperspirant týmto spôsobom aplikovať počas jedného mesiaca celkom asi 10 krát, podľa priloženého návodu. Počas tohto "štartovacieho" obdobie dôjde k úplnému zastaveniu nadmerného potenia. Až k tomu dôjde, liečbu jednoducho prerušíte a nadviažete až v prípade, že bude mať potenie tendenciu sa vrátiť, k tomu však dochádza veľmi pozvoľna. V takom prípade už aplikujete liečebnú procedúru iba raz, maximálne dvakrát a na dlhú dobu budete mať opäť pokoj. Bežne sa doba, kedy je ionoforézu potrebné znovu jednorázovo aplikovať pohybuje v rozmedzí 14-40 dní, toto obdobie sa nazýva "udržiavacia fáza". To znamená, že zbaviť sa nadmerného potenia chrbta, hrudníka alebo brucha, po skončení štartovacej fázy, znamená aplikovať ionoforézu po dobu približne 14 minút raz za 14-40 dní.

Potvrdenie o účinnosti

Kliknutím zväčšíte obrázok.

Čítajte tiež