Koniecpotenia.sk

Nadmerné potenie nôh

Nadmerné potenie nôh je nepríjemným a podceňovaným typom hyperhidrózy. Neustále vlhké a prepotené chodidlá vedú k rade nepríjemných situácií. Menovite napríklad prepotené ponožky a v nemalom percente prípadov aj topánky. Pôsobenie potu v uzavretom priestore topánok otvára cestu k šíreniu mnohých druhov baktérií a čo je horšie, rozkladom týchto baktérií vzniká veľmi nepríjemný zápach.

Nie je to len zápach ktorý sprevádza jedinca postihnutého nadmerným potením nôh. Pôsobením baktérií v neustále vlhkej pokožke vznikajú podráždenia a rôzne druhy kožných mykóz, na liečenie ktorých sú na celom svete vydávané nemalé prostriedky z vreciek pacientov. Navyše tieto prostriedky riešia iba následok a nie príčinu vzniku kožnej pliesne (mykózy) a tou je neustále vlhká a podráždená pokožka. Spoločne s českou firmou Hightech Production prinášame na trh ako prví jednoduché a elegantné riešenie nadmerného potenia nôh. Viac sa dozviete v nasledujúcom článku.

Ako iontoforéza odstraňuje nadmerné potenie nôh

Ako iontoforéza odstraňuje nadmerné potenie nôh Odstránenie nadmerného potenia nôh pomocou iontoforézy? Jednoduchšie to ešte nebolo! Pre ľahšie pochopenie procesu liečby a technológie iontoforézy vám odporúčame si najprv prečítať článok Čo je iontoforéza. Prístroje na iontoforézu su navrhnuté takým spôsobom, aby bolo možné liečebnú procedúru na oblasť chodidiel aplikovať tak, že do nádob s vodou ponoríte chodidlá a za pomoci prístroja na ne pôsobíte iontoforézou po dobu 15 minút. Po dokončení procedúry a vypnutí prístroja zvolíte opačnú polaritu a opakujete procedúru rovnakým spôsobom po rovnakú dobu. Dokopy 30 minút a máte pokoj. Keďže sa chodidlá vo väčšine prípadov potia až ku členkom, je vhodné na aplikáciu iontoforézy používať väčšie nádoby než sú potrebné na aplikáciu iontoforézy na oblasť dlaní. Nádoby sa dajú zakúpiť spoločne s prístrojom alebo je možné použiť aj iné vhodné nádoby. Minimálna veľkosť nádob by mala byť 32 (dĺžka) x 20 (výška) x 16 (šírka) centimetrov.

Spočiatku musíte iontoforézu týmto spôsobom aplikovať behom jedného mesiaca asi 10 krát, podľa priloženého návodu. Počas tohto "štartovacieho" obdobia dôjde k úplnému zastaveniu nadmerného potenia. Keď k tomu dôjde, liečbu jednoducho prerušíte a nadviažete až v prípade, keď bude mať potenie tendenciu sa vrátiť – k tomu však dochádza veľmi pozvoľna. V takom prípade aplikujete liečebnú procedúru iba raz, maximálne dvakrát a na dlhú dobu budete mať opäť pokoj. Bežne sa doba, kedy je iontoforézu potrebné opäť jednorázovo aplikovať pohybuje v rozmedzí 14-40 dní. Toto obdobie sa nazýva "udržiavacia fáza". To znamená že po skončení štartovacej fázy, stačí iontoforézu aplikovať po dobu približne 30 minút, raz za 14-40 dní, a nadmernému poteniu chodidiel je koniec.

Potvrdenie o účinnosti

Kliknutím zväčšíte obrázok.

Čítajte tiež