Koniecpotenia.sk

Nadmerné potenie podpazuší

Tých z nás, ktorí trpíme nadmerným potením podpazuší je možné spoznať veľmi ľahko. Dámy nosia predovšetkým tmavé farby oblečenia, na ktorých nie sú stopy po potení tak vidieť a páni si sako dole nedávajú ani pri teplotách presahujúcich 30°C. Oboje z rovnahého dôvodu: Prepotené fľaky v podpazuší nepôsobia príliš dobrým ani estetickým dojmom na nikoho vo vašom okolí. Síce existujú dezodoranty, ktoré dokážu zamaskovať prípadný zápach alebo bežne dostupné antiperspiranty, ale tieto prípravky účinkujú (tak ako sa tvrdí v reklamách – 12 a viac hodín) iba v ideálnych laboratórnych podmienkach. Navyše s nadmerným potením podpazuší si poradiť nedokážu.

Čo teda robiť, ak nechcete váš osud zveriť do rúk rôznych čajov, mastí a prípravkov, ktoré veľa sľubujú ale málokedy preukážu nejaké skutočné výsledky? Riešením je aplikácia iontoforézy Electro Antiperspirant na oblasť podpazuší. Táto sa narozdiel od aplikácie na oblasť dlaní a chodidiel vykonáva odlišným spôsobom. Ako? To sa dozviete v nasledujúcom článku.

Ako iontoforéza odstraňuje nadmerné potenie podpazuší

Ako iontoforéza odstraňuje nadmerné potenie podpazuší Ako už bolo povedané, iontoforéza sa na oblasť podpazuší aplikuje odlišným spôsobom než na dlane alebo chodidlá. Pre úspešnú liečebnú procedúru musíme na postihnutú oblasť pôsobiť ako iontoforézou, tak molekulami vody. Ako toho ale dosiahnuť, keď podpazušia nemôžeme ponoriť do nádob s vodou ako dlane alebo chodidlá? Jednoducho použijeme priložené hubky namočené do vody a podľa návodu ich stiskneme v podpazuší. Tým zaistíme efektívne pôsobenie iontoforézy na oblasť podpazuší. Pre ľahšie pochopenie procesu liečby a technológie iontoforézy vám odporúčame si najprv prečítať článok Čo je iontoforéza. Vzhľadom k tomu, že pokožka v podpazuší je veľmi citlivá, je nutné dodržať nižšie hodnoty času aj intenzity procedúry, tak ako je uvedené v návode. Na oblasť podpazuší stačí pôsobiť iontoforézou len 7 minút. Po dokončení procedúry a vypnutí prístroja zvolíte opačnú polaritu a opakujete procedúru rovnakým spôsobom po rovnakú dobu. Dokopy 14 minút a máte pokoj.

Spočiatku musíte iontoforézu Electro Antiperspirant týmto spôsobom aplikovať behom jedného mesiaca asi 10 krát, podľa priloženého návodu. Počas tohto "štartovacieho" obdobia dôjde k úplnému zastaveniu nadmerného potenia. Keď k tomu dôjde, liečbu jednoducho prerušíte a nadviažete až v prípade, keď bude mať potenie tendenciu sa vrátiť – k tomu však dochádza veľmi pozvoľna. V takom prípade aplikujete liečebnú procedúru iba raz, maximálne dvakrát a na dlhú dobu budete mať opäť pokoj. Bežne sa doba, kedy je iontoforézu potrebné opäť jednorázovo aplikovať pohybuje v rozmedzí 14-40 dní. Toto obdobie sa nazýva "udržiavacia fáza". To znamená že po skončení štartovacej fázy, stačí iontoforézu aplikovať po dobu približne 14 minút, raz za 14-40 dní, a nadmernému poteniu podpazuší je koniec.

Potvrdenie o účinnosti

Kliknutím zväčšíte obrázok.

Čítajte tiež