Koniecpotenia.sk

Nadmerné potenie rúk

Ak sa budeme baviť o hyperhidróze tak môžeme skonštatovať, že nadmerné potenie dlaní je snáď najhoršia forma tohto ochorenia. Dlane zdravých ľudí sa za normálnych okolností potia takmer nebadateľne. Ak však trpíte nadmerným potením, môžete sa dostať do stavu, v ktorom vám z dlaní bude doslova kvapkať pot. Hlavým faktorom spustenia potenia býva nervozita. Možno ste už zažili pocit, napríklad pri zoznámení alebo na pracovnom pohovore, kedy sa blížite k záverečnému podaniu ruky a cítite, že sú vaše dlane následkom nervozity celé vlhké. Za bežných okolností by stačilo si ruku utrieť, ale ak trpíte hyperhidrózou je vaša ruka opäť mokrá za pár krátkych sekúnd.

Takéto problémy pôsobia devastujúcim účinkom na sebavedomie postihnutých jedincov. Dlane sa nepotia len pri kontakte s okolím, ale aj pri bežných činnostiach ako je písanie na papier, riadenie motorových vozidiel, varenie a mnoho ďalších. Táto skutočnosť sťažuje sociálne pôsobenie a výrazným spôsobom zhoršuje kvalitu života postihnutých jedincov. Ak medzi nich patríte, rozhodne čítajte ďalej, pretože riešenie existuje a je jednoduchšie než kedykoľvek predtým.

Ako iontoforéza odstraňuje nadmerné potenie rúk

Ako iontoforéza odstraňuje nadmerné potenie rúk Vopred je dobré povedať, že odstránenie nadmerného potenia dlaní pomocou iontoforézy je veľmi jednoduché. Pre ľahšie pochopenie procesu liečby a technológie iontoforézy vám odporúčame si najprv prečítať článok Čo je iontoforéza. Prístroje na iontoforézu sú navrhnuté takým spôsobom, aby bolo možné liečebnú procedúru na oblasť dlaní aplikovať tak, že do nádob s vodou ponoríte dlane a za pomoci prístroja na ne pôsobíte iontoforézou po dobu 12 minút. Po dokončení procedúry a vypnutí prístroja zvolíte opačnú polaritu a opakujete procedúru rovnakým spôsobom po rovnakú dobu. Dokopy 24 minút a máte pokoj.

Spočiatku musíte iontoforézu týmto spôsobom aplikovať behom jedného mesiaca asi 10 krát, podľa priloženého návodu. Počas tohto "štartovacieho" obdobia dôjde k úplnému zastaveniu nadmerného potenia. Keď k tomu dôjde, liečbu jednoducho prerušíte a nadviažete až v prípade, keď bude mať potenie tendenciu sa vrátiť – k tomu však dochádza veľmi pozvoľna. V takom prípade aplikujete liečebnú procedúru iba raz, maximálne dvakrát a na dlhú dobu budete mať opäť pokoj. Bežne sa doba, kedy je iontoforézu potrebné opäť jednorázovo aplikovať pohybuje v rozmedzí 14-40 dní. Toto obdobie sa nazýva "udržiavacia fáza". To znamená že po skončení štartovacej fázy, stačí iontoforézu aplikovať po dobu približne 24 minút, raz za 14-40 dní, a nadmernému poteniu dlaní je koniec.

Potvrdenie o účinnosti

Kliknutím zväčšíte obrázok.

Čítajte tiež