Koniecpotenia.sk

Nadmerné potenie hlavy

Ak sa budeme baviť o forme hyperhidrózy, ktorá dokáže najviac znižovať spoločenské uplatnenie postihnutého jedinca, je to jednoznačne nadmerné potenie hlavy. Hoci je táto forma hyperhidrózy pomerne vzácna, dokáže zo všetkých možných miest, kde sa môže nadmerné potenie vyskytnúť byť najvýraznejšia. Nadmerné potenie na tak exponovanom mieste ako je hlava sa totiž nedá skryť podobne ako nadmerné potenie rúk, nôh, prípadne nadmerné potenie podpazušia. Človek, u ktorého sa vyskytuje nadmerné potenie hlavy je tak vystavený nežiaducim pohľadom okolia kedykoľvek sa vypraví do spoločnosti, za prácou alebo do školy a má tak výrazne sťažené sociálne pôsobenie v spoločnosti ostatných ľudí. Spúšťačom potenia býva ako v prípade potenia rúk nervozita alebo stres už len zo samotnej myšlienky na potenie. Ako už bolo spomenuté, bežné antiperspiranty si s nadmerným potením pomôcť nedokážu. Navyše, kto by si nimi chcel potierať hlavu.

Čo teda robiť, ak sa nechcete zmieriť s tým, že vás bude nadmerné potenie hlavy obťažovať do konca života? Riešením je aplikácia iontoforézy aj na oblasť hlavy, lepšie povedané prednej tvárovej časti. To sa narozdiel od aplikácie na oblasť rúk alebo nôh vykonáva mierne odlišným spôsobom. Ako, to sa dozviete v nasledujúcom článku.

Ako iontoforéza odstraňuje nadmerné potenie hlavy

Ako iontoforéza odstraňuje nadmerné potenie hlavy Ako už bolo povedané, je aplikácia ionoforézy na oblasť hlavy vykonávaná odlišným spôsobom, než ako sme zvyknutí u aplikácie na dlane alebo chodidlá. To preto, že pre úspešnú liečebnú procedúru musíme na postihnutú oblasť pôsobiť ako iontoforézou, tak molekulami vody. Ako toho ale docieliť, keď hlavu nemôžeme rozdeliť na dve časti a každú zvlášť ponoriť do kúpeľa s vodou, tak ako je tomu u terapie dlaní alebo chodidiel? Pre tento prípad slúži špeciálny aplikátor (tvárová maska), ktorý si nasadíte na tvár a tým zabezpečíte efektívne pôsobenie ionoforézy aj v prípade, že je nadmerné potenie hlavy tým typom hyperhidrózy, ktorá trápi práve vás. Pre ľahšie pochopenie procesu liečby a technológie odporúčame najprv si prečítať článok Čo je iontoforéza. Vzhľadom k tomu, že je pokožka hlavy veľmi citlivá, je nutné dodržať nižšie hodnoty času aj intenzity procedúry, tak ako je uvedené v návode. Na oblasť tváre stačí pôsobiť iontoforézou len 5 minút. Po dokončení procedúry a vypnutí prístroja zvolíte opačnú polaritu a opakujete procedúru rovnakým spôsobom po rovnakú dobu. Celkom 10 minút a máte pokoj.

Spočiatku musíte ionoforézu Electro Antiperspirant týmto spôsobom aplikovať počas jedného mesiaca celkom asi 10 krát, podľa priloženého návodu. Počas tohto "štartovacieho" obdobia dôjde k úplnému zastaveniu nadmerného potenia. Až k tomu dôjde, liečbu jednoducho prerušíte a nadviažete až v prípade, že bude mať potenie tendeciu sa vrátiť, k tomu však dochádza veľmi pozvoľna. V takom prípade už aplikujete liečebnú procedúru iba raz, maximálne dvakrát a na dlhú dobu budete mať opäť pokoj. Bežne sa doba, kedy je ionoforézu potrebné znovu jednorázovo aplikovať pohybuje v rozmedzí 14-40 dní, toto obdobie sa nazýva "udržiavacia fáza". To znamená, že zbaviť sa nadmerného potenia hlavy, po skončení štartovacej fázy, znamená aplikovať ionoforézu po dobu približne 10 minút raz za 14-40 dní.

Potvrdenie o účinnosti

Kliknutím zväčšíte obrázok.

Čítajte tiež